Home Karting/Kart racing II ELIMINACJA ROK CUP POLAND
II ELIMINACJA ROK CUP POLAND Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
wtorek, 29 czerwca 2021 11:30

 

 

 

Powtórka w Słomczynie


 

Po trzech tygodniach zawodnicy startujący w serii Rok Cup Poland ponownie zawitali na Autodrom Słomczyn, który jest w tym roku areną najczęściej odwiedzaną przez kartingowców startujących w różnych seriach.


 

POLUB NAS TEŻ NA FACEBOOK oraz    YOUTUBE


 

Tym razem do zawodów przystąpiło aż 85 zawodników, rywalizujących w czterech kategoriach, a do tego dochodzą jeszcze uczestnicy pokazów dla adeptów sportu kartingowego, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowej. Trzeba podkreślić, że druga runda Roka przebiegała w wyjątkowo trudnych warunkach. Na torze panowała niemal tropikalna pogoda – wskazówki termometrów w cieniu przekraczały 32 stopnie Celsjusza, co dawało się we znaki zarówno startującym zawodnikom, jak i ich ekipom. Pogoda jednak nie popsuła widowiska, ponieważ w żadnej kategorii nie brakowało emocjonujących pojedynków.

 

 

 

 

Podobnie jak podczas pierwszej wizyty w Słomczynie, w klasie Baby Rok znakomitą formę zaprezentował Michał Pomocki (A. Wielkopolski/DSR Shifter Racing), który wygrał czasówkę i trzy wyścigi finałowe. Tylko w ostatnim biegu Pomocki po zaciętej walce został pokonany przez Ukraińca, Oleksandra Legenkya (Borsch Racing), który ostatecznie zajął drugie miejsce w podsumowaniu rundy. Trzecia lokata przypadła Mikołajowi Gawlikowskiemu (A. Wielkopolski/Bambini Racing).

 

Dramatyczny przebieg miała rywalizacja w Mini Roku. W tej kategorii, ze względu na wysoką frekwencję i konieczność rozegrania wyścigów eliminacyjnych, o końcowych wynikach decydowały dwa wyścigi finałowe. Zwycięstwami podzielili się Rafał Paprota (A. Wielkopolski/Parolin Poland) i Franciszek Lassota (A. Rzemieślnik/Parolin Poland), ale walka o punkty w „miniakach” jak zwykle stała na bardzo wysokim poziomie. Niestety, podczas 7. okrążenia drugiego wyścigu, na wyjściu z ostatniego zakrętu na prostą start/meta, groźnie wyglądający wypadek miał Patryk Michalik (A. Rzemieślnik/KRZ Motorsport). Zawodnik został przewieziony do szpitala, ale na szczęście badania lekarskie nie wykazały poważniejszych obrażeń. Rywalizacji już nie wznowiono (zawodnikom przyznano połowę punktów), a oprócz Paproty i Lassoty, na podium stanął Bruno Gryc (A. Polski/Parolin Poland).

 

 

 

 

W kategorii Junior Rok czasówkę i pierwszy wyścig finałowy wygrał Franciszek Hałatnik. Jednak 10-sekundowa kara spowodowała, że zawodnik Automobilklubu Leszczyńskiego i zespołu Jastrzębski Racing spadł na 11. miejsce, natomiast triumfatorem wyścigu został Aleksander Wójcicki (UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj/AMO Racing). Kolejne trzy wyścigi wygrał jednak Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/AMO Racing) i podobnie jak podczas pierwszej rundy, to on sięgnął po zwycięstwo. Drugą lokatę zajął Mateusz Piszczako (A. Leszczyński/KRT Exprit), a trzecią wspomniany Franciszek Hałatnik.

 

Z kolei w klasie Senior Rok bezkonkurencyjny okazał się Igor Lejko (Wallrav Racing/AMO Racing), który w tym sezonie powrócił na kartingowe tory. Igor zdobył komplet punktów za zwycięstwa we wszystkich czterech wyścigach i wyprzedził Kamila Grabowskiego (Hawi Racing/TC Motorsport) oraz Michalinę Sabaj (A. Wielkopolski/CKT Racing), która dwukrotnie finiszowała na drugiej pozycji.

 

Kolejna rudna Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 23–24 lipca w Bydgoszczy.

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de