Home T. motocyklowa/Bike trips RACE ACADEMY BMW Z TROYEM CORSEREM
RACE ACADEMY BMW Z TROYEM CORSEREM Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
wtorek, 29 kwietnia 2014 20:21

Wjedź a tor z  Race Academy lub zakosztuj BMW Motorrad Track Days z Troyem Corserem
Dziewięć torów wyścigowych w siedmiu europejskich krajach, instruktaż w wielu językach, możliwość wypożyczenia BMW S 1000 RR lub HP4 i szansa by przejechać się z Troyem Corserem na niektórych imprezach – nigdy nie było lepszego momentu by wjechać na tor z Race Academy...

 

Race Academy jest oficjalną szkołą BMW Motorrad, z kompletnym programem szkoleniowym przygotowanym przy udziale dwukrotnego Mistrza Świata w Superbike – Troya Corsera. Kursy Race Academy są zawsze skrojone do umiejętności uczestników, więc czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym motocyklistą – instruktorzy mogą pomóc Ci przekroczyć poziom, którego nie wyobrażałeś sobie przekroczyć... i to szybko.

 


Podejście instruktorów polega na tym, że tłumaczą wpływ techniki jazdy na dynamikę, a potem uczą jak pojechać swoim motocyklem bardzo szybko, ale bez stwarzania problemów w sterowaniu jednośladem. Kurs Race Academy składa się z szeregu zadań, a każde z nich wymyślono po to, by nauczyć konkretnej techniki wyścigowej, zawierając w poszczególnych lekcjach kwestie psychiki motocyklisty, pozycję na motocyklu, hamowanie, sterowanie przepustnicą, wejście w zakręt i... dużo więcej.

Każde z ćwiczeń jest najpierw omawiane w sali wykładowej, żeby wytłumaczyć jak działa technika, której ćwiczenie jest poświęcone. Następnie uczniowie udają się na tor z osobistym instruktorem i przekuwają teorię na praktykę podczas serii ćwiczeń na torze, wymagających praktycznego użycia uczonej właśnie techniki.

Na torze uczniowie zachęcani są do jazdy ze swoją prędkością – obserwowani i nadzorowani przez instruktora, który poinformuje ich później o postępach w czasach okrążeń i wskaże popełnione błędy na filmie. Liczba uczących się na torze jest ograniczona do maksimum 30, by zapewnić możliwość jeżdżenia bez przeszkód. Ponadto instruktor ma co najwyżej trzech uczniów, żeby móc poświęcić każdemu z nich maksimum uwagi. Instruktorzy prowadzą dzienniki treningu, rejestrując postępy motocyklistów podczas kursu, więc jeśli uczeń powróci na kolejne szkolenie Race Academy – może podjąć naukę w miejscu, w którym ją przerwał.

 


Race Academy oferuje także możliwość uczestniczenia w kursie na jednym z najlepszych superbike'ów – BMW S 1000 RR. Dlaczego więc nie zapisać się na kurs i pozostawić to, co nas rozprasza, za sobą, koncentrując się na nauce? Po prostu ubrać się w kask i skórę, a szkoła zadba o resztę, nie będziemy musieli przejmować się oponami czy paliwem.

Około dwa dni z trzydniowego kursu Race Academy poświęcisz na zrobienie setek torowych kilometrów świadomie, pod osobistym nadzorem przeznaczonego dla ciebie, doświadczonego instruktora. Rezultatem jest głębokie zrozumienie jak motocykl reaguje na działanie kierowcy i w konsekwencji szybki postęp, by stać się lepszym, szybszym jeźdźcem.

W tym roku Race Academy odwiedzi kilka fantastycznych torów, w tym Aragon w Hiszpanii, Lausitzring w Niemczech, Zandvoort i Assen w Holandii, Mettet w Belgii, Le Mans we Francji, Moscow w Rosji i Portimão w Portugalii. Pierwszy kurs Akademii w tym sezonie zaczyna się 28 kwietnia, a kolejne terminy sięgają do drugiej połowy września. By uzyskać więcej informacji lub szczegółów dotyczących rezerwacji terminu, wypożyczenia motocykla i innych prosimy zajrzeć pod adres www.bmw-motorrad.com/raceacademy

BMW Track Days to nie są zwykłe `pojeżdżawki'

Jazda po drogach publicznych może dawać wiele przyjemności, ale na nieznanej nawierzchni, przy dwukierunkowym ruchu i przeszkodach ograniczających prędkość, uwaga musi obejmować całe otoczenie, zamiast skupiać się na prawdziwej przyjemności z jazdy. Ale wystarczy zabrać motocykl na tor, żeby odkryć uzależniającą ekscytację badania maksymalnych możliwości szybkiego motocykla w kontrolowanym środowisku toru wyścigowego. Spróbuj tego z nami, to największa przyjemność, jakiej możesz zaznać nie zdejmując ubrania!

Słuchaj upajającego dźwięku silnika twojego motocykla, gdy wspinasz się na najwyższe obroty. Zbadaj jak duży prześwit ma twój motocykl w pełnych złożeniach, jak wiele przyczepności jest na krawędziach tych szerokich opon. I ucz się z jakim opóźnieniem – i jak mocno – możesz bezpiecznie zahamować. Tego wszystkiego – i wiele więcej – możesz doświadczyć podczas BMW Track Day 2014.
W 2014 r. BMW Track Days odbywają się w siedmiu krajach na fantastycznych torach wyścigowych, między innymi: w Assen, Le Mans, Misano, Spa-Francorchamps, Portimao i na Hockenheimringu, gdzie możesz po prostu jeździć w grupie motocyklistów o podobnych umiejętnościach i pod opieką wielojęzycznych instruktorów.

Nie ma znaczenia jak jeździsz, ani czy miałeś wcześniejsze doświadczenia na torze: wszystko związane z cieszeniem się osiągami twojego motocykla i stawaniem się szybszym, bezpieczniejszym i bardziej kompetentnym jeźdźcem jest procesem. Zorganizowane przez oficjalnego partnera BMW Motorrad firmę EYBIS (Enjoy Your Bike In Safety), BMW Track Days dają znacznie więcej niż standardowe torowe 'pojeżdżawki'.

Dyrektor Frank Slabbynck
: „W tym roku możemy naszym klientom zaproponować fantastyczny program na jednych z najwspanialszych torów Europy. W większości imprez weźmie udział Troy Corser, podwójny Superbike World Champion i ambasador BMW Motorrad, który wystąpi jako jeden z instruktorów. Co więcej oferujemy możliwość testowania szerokiej gamy motocykli BMW: S 1000 RR, HP4, R 1200 GS, nowego S 1000 R i nawet nowy R nineT. Oczywiście dajemy transpondery do mierzenia czasów okrążeń, serwis techniczny i oponiarski oraz obsługę fotograficzną, dzięki czemu mam nadzieję zapamiętacie ten wyjątkowy dzień na długo.”

Co ważne dni na torze nie są zarezerwowane jedynie dla motocyklistów jeżdżących BMW, ale są otwarte dla wszystkich, więc grupy przyjaciół mających maszyny różnych marek będą mile widziane.

W sumie w sezonie 2014 planowane są 23 imprezy na 10 torach w siedmiu krajach, czekające na motocyklistów z różnych krajów i na różnym poziomie umiejętności, z doświadczeniem oraz bez doświadczenia na torze. Treningi odbywają się w grupach o czterech stopniach zaawansowania, można przetestować motocykle z najnowszej gamy BMW, więc nie wypada przegapić tej możliwości. Uczestnictwo w BMW Track Day to najlepszy prezent, jaki można sprawić sobie i swojemu motocyklowi w tym sezonie.

 

 

 
Designed by vonfio.de