Home Rajdy/Rally RAJD BARBÓRKA 2023
RAJD BARBÓRKA 2023 Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
niedziela, 03 grudnia 2023 10:56

 

 

ZWYCIĘZCY BIORĄ WSZYSTKO.

 

 

 

Jak zwykle jesienią wyczekujemy z utęsknieniem na finał sezonu w sportach motorowych – Rajd Barbórka. Wreszcie jest - to już 61 edycja! Na początek w piątek wieczorem honorowy start na Bemowie. Od świtu w sobotę zaczynamy rywalizację na torze motocrossowym w Słomczynie gdzie są dwa odcinki specjalne.


 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz YOUTUBE


 

 

 

ZOBACZ ;  WYNIKI RAJDU BARBÓRKA 2023

 

 

Potem dwa ciekawe, techniczne oesy na torze wyścigów konnych na Służewcu. Mistrzowie pokazali klasę! Kilku zawodników z niższych klas także jechało znakomicie.

 

 

 

 

 

 

Następnie przejazd przez całe miasto na teren Polfy na Tarchominie, gdzie nie było strefy dla kibiców.

 

 

 

 

 

Nareszcie – po sześciu odcinkach specjalnych - to na co wielu oczekuje z niecierpliwością. Odcinek Autodrom Automobilklubu Bemowo wraz z parkiem serwisowym to od lat serce rajdu. Jego trasa wiedzie przez widowiskowy „watersplash”.

 

 

 

 

 

 

Pozostała jeszcze tylko wisienka na torcie. Najbardziej widowiskowa w całym sezonie „Pani Karowa”. Tu jak zwykle show. Tysiące kibiców, telewizja i wiele innych mediów. Są specjalne pokazy drifterów i innych gości. Kajetan Kajetanowicz jedzie specjalnie przygotowanym Fiatem 126p z silnikiem od motocykla o mocy 190 KM. Lecz największych emocji dostarcza pogoda. W połowie rywalizacji zaczyna prószyć śnieg. Czasy od razu gorsze. Lecz przed przejazdem kilku ostatnich – najlepszych zawodników – przestał padać i doskonały wynik zrobił Łukasz Byśkiniewicz. Lecz zdecydowanie Karową wygrali Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w SKODZIE Fabia RS Rally 2. Podobnie jak cały rajd.

Czekamy już na emocje za rok!

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia;  Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

 

 

 
Designed by vonfio.de