Home Samochody/Cars Dacia DACIA LOGAN 1,0 GAZ
DACIA LOGAN 1,0 GAZ Email
Wpisany przez Ela Janczur   
sobota, 07 sierpnia 2021 12:40

 

 

 

ZASADNICZA ZMIANA NA PLUS

 

 

 

Bardzo ciekawe auto w nowej poliftingowej wersji.  DACIA LOGAN z instalacją gazową daje duży zasięg, ale też jest lepiej wyposażona niż poprzednik. Widać, iż firma adresuje auto do szerszej grupy klientów, nie tylko do najmniej wymagających. Tak więc jest bardziej intrygujący. Onegdaj zrealizowaliśmy wyprawę pierwszą wersją Logana aż do Andaluzji i na Gibraltar. Tym modelem przez pół Polski, ale także spisywał się wybornie.

 

 

 

 

 

 

 

Auto jest z instalacją gazową montowaną fabrycznie. Wszystko działa dobrze, automatycznie, bez udziału kierowcy. Z benzyny na gaz przełącza się tak, iż nie spostrzeżemy się kiedy. Zasięg łączny na benzynie i gazie to ponad 1300 km.

 

 

 

 

 

 

Zmienione światła oraz przetłoczenia karoserii sprawiają, iż Logan ma obecnie bardziej wyrazisty styl. Plastikowe osłony z przodu i z tyłu prezentują się okazale. Zmieniona jest też przednia atrapa, a na dachu mamy pokaźne relingi.

 

 

 

 

 

 

Obecnie modele marki to nie tylko tanie auta. Wygląd zewnętrzny przeszedł metamorfozę, a i we wnętrzu już nie jest tak ascetycznie. Jednym z owoców doświadczeń i postępów marki jest model Logan w najnowszej wersji.

 

 

 

 

 

 

 

We wnętrzu od razu widać, iż Logan to pojazd dla niezamożnych fanów przemieszczania się z punktu A do punktu B i takiegoż designu. Plastiki są nadal dość twarde, lecz bardziej przyjemne w dotyku i wyglądzie niż poprzednio. Fotele dość twarde, proste, lecz można znaleźć wygodną pozycję. Sprawdziliśmy w długiej podróży, że nie męczą pasażerów. Tylna kanapa jak najbardziej wygodna, duża i gdy siądziemy, odkryjemy, iż mamy bardzo dużo miejsca na nogi. Można z tyłu podróżować na długie trasy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zastrzeżeń nie budzi dostęp i obsługa urządzeń pokładowych. Do wszystkich sięga się łatwo, są duże i twarde w działaniu. W testowanej wersji na środku deski rozdzielczej mamy duży ekran multimedialny z komputerem pokładowym i nawigacją. Tak, tak koniec z ascezą za wszelką cenę. Do tego na tym ekranie wyświetla się również obraz z kamery zewnętrznej – cofania. Oczywiście również są czujniki cofania.

 

 

 

 

 

Silnik benzynowy, trzycylindrowy – turbodoładowany z instalacją LPG rozwija moc 100 KM. Napędza przednie koła przy pomocy manualnej 6-biegowej skrzyni biegów. Dobrze daje radę by poruszać się na co dzień. Musimy mieć świadomość, że nie jest to auto sportowe, ale całkiem nieźle przyspiesza, gdy godzimy się na zwiększone zużycie paliwa. Przy normalnej jeździe gazu zużywa mniej niż 8 litrów, a benzyny nieco mniej niż 6 litrów.

 

 

 

 

 

Cena auta zaczyna się od 52900. Posiadając fabrycznie montowaną instalację LPG  DACIA LOGAN ma również atrakcyjne koszty eksploatacji. Samochód jest większy od poprzedniej wersji, miejsca w środku jest również więcej. Dlatego możemy spekulować, iż cena nie będzie jedynym czynnikiem przy wyborze pojazdu. Nas zachwycił w podróży przez pół Polski.

 

 

 


 

 

 

Tekst i zdjęcia; Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

 
Designed by vonfio.de