Home Wyprawy/Expeditions Z AUTO-TURYSTYKĄ PRZEZ ROZTOCZE
Z AUTO-TURYSTYKĄ PRZEZ ROZTOCZE Email
Wpisany przez ELA JANCZUR   
wtorek, 01 czerwca 2021 08:57

 

 

LEON FR KOMBI NA ROZTOCZU

 

 

Zawsze lubiliśmy ten model samochodu i tow każdej wersji – po prostu nas przyciągał. Nie był tak poprawny do bólu jak inne modele koncernu VW.

Wyjazd z Warszawy dobrze wróżył pod względem pogody na kilka następnych dni. Nic bardziej mylnego. Były deszcze i wiatry. Ale   SEAT LEON FR KOMBI spisywał się doskonale w każdych warunkach.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ; ROZTOCZE

 

 

ZOBACZ TEŻ;  HISTORIA MARKI SEAT

 

 

 

 

Drogi mamy coraz lepsze. Niemal spod domu obwodnica, przechodząca w drogę szybkiego ruchu w pełni oddaną i ciągnącą się daleko za Lublin w stronę Zamościa. Oczywiście nie mogliśmy nie zatrzymać się w tej perle renesansu.


 

ZOBACZ TAKŻE; AUTO-TURYSTYKA W ŚNIEGU

 

 

 

 

ZAMOŚĆ - PERŁA RENESANSU

 

 

UROKLIWY SKLEP I KAWIARNIA NA STARÓWCE W ZAMOŚCIU.

 

 

 

 

Naszym celem była osada U BODKA w miejscowości Krynice, 15 km za Zamościem i 15 km przed Tomaszowem Lubelskim. Umiejscowiona kilometr od głównej trasy nad samym zalewem małej rzeczki. Stąd jest ze wzgórza pełny widok na miejscowość Krynice. Od razu zachwycił nas uroczy drewniany domek z piecem kaflowym, oraz gościnność gospodarzy. Osobiście pieczony przez gospodynię chleb ma wszystkie chleby pod sobą. Inne wyroby - pasztety, wędliny, kluski – również własnego wyrobu. Wszystko nęci podniebienie i przypomina smaki dzieciństwa. A ciasta takie wspaniałe, że opisać nie sposób. Gospodarz pochwalił się także swojej roboty nalewką.

 

 

 

 

 

TE CHLEBY I CIASTA MAJĄ WSZYSTKIE INNE POD SOBĄ!

 

 

 

 

TO SANKTUARIUM W TOMASZOWIE LUB. ZBUDOWANO BEZ UŻYCIA CHOĆBY JEDNEGO GWOŹDZIA.

 

 

 

Następnego dnia przy nie najlepszej pogodzie jedziemy na objazd Roztocza i okolic. W Tomaszowie lubelskim jest drewniane sanktuarium, zbudowane bez użycia choćby jednego gwoździa. Obok - jak w wielu miejscowościach w kraju - nowo wyremontowany rynek.

 

 

 

 

Natomiast w Zwierzyńcu nie tylko było oberwanie chmury, ale całkiem fajna promenada nad jeziorem, duży park i browar, w którym można nabyć wyłącznie na wynos przedniej jakości i świeżości piwo. Przeszliśmy też szlakiem turystycznym na pobliską górę z pięknym widokiem w siną dal.

 

 

 

 

 

 

 

 

Położony nieopodal Krasnobród to uzdrowisko, z dużym zalewem. Ale też wieża widokowa na pobliskim wzgórzu i piękny duży kościół. Nie jedyny taki na tych terenach.

 

 

 

Biłgoraj natomiast jest bardziej biznesowy. Jest tam dużo firm i zakładów. Na całym Roztoczu pełno ciekawych widoków, wzgórza, dużo lasów, parki krajobrazowe i narodowe.

 

W SZCZEBRZESZYNIE CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE!

 

 

 

 

Wspaniałe tereny, coraz bardziej odkrywane, bo i drogi lepsze – dojechać szybciej można. Ludzie gościnni – jak właściciele osady U Bodka . Powietrze jeszcze czyste. Liczne lasy i jeziora – to kolejny intrygujący rejon naszego kraju pokonany tym razem w doskonałym aucie SEAT LEON FR KOMBI, który zaszokował małym zużyciem benzyny – 6,2 litra mimo silnika potężnego – 2,0 TSI 190 KM.

 

 

TEKST i ZDJĘCIA; Ela Janczur i Mirosław Wdzięczkowski

 

ZOBACZ TAKŻE;

AUTO-TURYSTYKA NA PODLASIU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de