Home Wyprawy/Expeditions NAD BAŁTYKIEM
NAD BAŁTYKIEM Email
Wpisany przez Ela Janczur   
niedziela, 12 czerwca 2022 11:42

 

 

 

HONDA W TRÓJMIEŚCIE

 

 

Gdy ją odbierałem z salonu niemal nic o niej nie wiedziałem. Jakoś to auto uleciało mi z pola widzenia. Lecz może to dobrze. Suma zaskoczeń była wielka. HR-V jest cicha, hybrydowa i dlatego bardzo mało pali, ma dużo miejsca w środku i doskonale sprawuje się także w rękach nawet drobnej damy. Dlatego należało wybrać się w dalszą drogę.

 


POLUB NAS TEŻ NA FACEBOOK oraz    YOUTUBE

 

 

ZOBACZ TAKŻE;  HONDA - HISTORIA MARKI


 

 

 

Od dwóch lat planowany wyjazd na przedpandemiczny koncert Andre Rieu do GDAŃSKA mógł wreszcie dojść do skutku. Zwykle od wielu lat do trójmiasta jeździliśmy nie krajową siódemką, lecz autostradą przez Stryków – 56 km dalej. Obecnie droga szybkiego ruchu przez Płońsk i Mławę jest niemal w całości oddana, a ostatnie dwa kilkukilometrowe kawałki zostaną oddane na dniach. Nareszcie jest szybko i bezpiecznie.

 

 

 

 

Jadąc Hondą po takiej drodze zmęczenia brak. Auto prowadzi się nienagannie zarówno po prostej drodze, nierównościach, jak i zakrętach, niczym nie zaskakując kierowcy. Nie można było sobie odmówić zobaczenia końca budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Widać, iż robi wrażenie. Insatalacja już jest zalana wodą i trwają ostatnie prace wykończeniowe. Budynek nadzoru i sterowania jest w kształcie okrętu.

 

 

 

 

 

Dalej wzdłuż wybrzeża aż do Samego Gdańska. Przepływamy też promem. Jedziemy do ptasiego raju – rezerwatu przy głównym ujściu Wisły. Z drugiej Wyspy Sobieszewskiej strony widać ostoję Mewia Łacha a za kanałem Martwej Wisły dalej Port Północny i całe Trójmiasto.

 

 

Wjeżdżając do Gdańska nawet nie ma dużych korków. Dawno tu na dłużej nie byliśmy. Ogromne wrażenie budzi duża liczba nowych domów i osiedli, zbudowanych w wysokim standardzie, niekiedy pięknych z dużymi tarasami i widokiem na morze. To co zrobiono na Wyspie Spichrzów i Ołowiance robi największe wrażenie. Hotele i apartamentowce w nowoczesnej architekturze, ale nawiązujące do niegdysiejszych gdańskich kamienic. Budynek Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Długi Targ - przy którym jest Neptun z trójzębem – ma obecnie remont nawierzchni, ale to nie jest problemem dla licznej rzeszy turystów.

 

 

 

Inna atrakcja to oczywiście sopockie molo i promenada Monte Cassino. Tu również dużo turystów. Warto też pojechać na znany punkt widokowy na Kamiennej Górze w Gdyni. Robi wrażenie – widok jest po Hel – a ponadto został wyremontowany i teren parku wokół zrewitalizowany. Jest piękna scena koncertowa, platforma widokowa z ławkami i mini kolejka górska, która wozi turystów z dołu z miasta.

 

 

 

 

 

Trzeba przyznać, iż trójmiasto ostatnio zrealizowało dużo wygodnych dróg, połączeń kolejowych, pełno nowych wiaduktów, linii tramwajowych i nowych przystanków kolejowych.

 

 

 

 

HONDA spisywała się wybornie, było wygodnie i bezpiecznie. Można nią pojechać nie tylko na polskie wybrzeże, ale i o wiele dalej. Bagażnik w sam raz pomieści wszystkie niezbędne bagaże.

 

 

Tekst i zdjęcia; Ela Janczur i Mirosław Wdzięczkowski

 

 
Designed by vonfio.de