Home Podróże sentymentalne AUTO-TURYSTYKA NA LEGENDARNYM NURBURGRINGU
AUTO-TURYSTYKA NA LEGENDARNYM NURBURGRINGU Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
wtorek, 05 lipca 2022 10:17

 

 

 

PRZEZ BERLIŃSKI MAILENWERK

 

 

Po raz kolejny zawitaliśmy na słynny niemiecki tor wyścigowy Nurburgring, by jak przystało na fanów motorsportu pozwiedzać – zajrzeć w każdy kąt i oczywiście pojechać po legendarnej Nordschlefe – północnej pętli toru. Naszym partnerem tym razem było RENAULT MEGANE plug-in hybrid. Mimo małej mocy auta raczej miejskiego spisywało się znakomicie.

 

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;

 

AUTO-TURYSTYKA NA LEGENDARNYM NURBURGRINGU   II

 

AUTO-TURYSTYKA NA LEGENDARNYM NURBURGRINGU   III

 


 

 

 

Obecnie droga do Niemiec i przez nie to w całości autostrady i drogi szybkiego ruchu. Tak więc mimo odległości 1250 km nie męczy zanadto. Pierwszy przystanek dla fanów prawdziwych samochodów to berliński Mailenwerk – stara zajezdnia tramwajowa przerobiona na muzeum samochodów, miejsce garażowania, renowacji i tuningu.

 

 

 

 

 

 

Ilość superaut na tak małym terenie jest niesamowita. Można tam stać godzinami i fotografować do woli. Jest pełno legendarnych klasyków i oldtimerów. Trzeba tam być – tym bardziej, iż wstęp jest wolny.

 

 

 

 

 

 

Jedziemy na tor zbudowany w roku 1927. Raz pada deszcz, to wychodzi słońce. Przed dojazdem na tor coraz więcej ciekawych aut sunących tam gdzie my. Za nami piękny, niebieski Ford Mustang, o którym dworujemi, że go objedziemy, jak jest słabym kierowcą, bo z tylnym napędem trzeba uważać! Logujemy się do Waldhotel w małej miejscowości Kalterborn, w samym sercu gór Eifel. Hotelik klimatyczny w stylu górskiej, dużej chaty. Osiem kilometrów dalej jest Nurburgring z górującymi nad nim ruinami zamku. Okolica przepiękna. Lasy, pola, łąki i życie wyłącznie motorsportem.


 

 

 

 

 

Prototyp Lancii Stratos II z 2004 roku...

 

Oraz jego słynny protoplasta!

 

 

 

 

 

 

 

 

Waldhotel w Kalterborn i piękny widok na góry Eifel.

 

Tekst i zdjęcia;  Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;

 

AUTO-TURYSTYKA NA 24h LE MANS

 

AUTO-TURYSTYKA W GRUZJI

 

AUTO-TURYSTYKA i PEUGEOT 208 GTi W NIEMCZECH

 
Designed by vonfio.de