Home Renault RENAULT MEGANE PLUG-IN HYBRID
RENAULT MEGANE PLUG-IN HYBRID Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
niedziela, 31 lipca 2022 11:31

 

 

 

DOSKONAŁY DO MIASTA I OKOLIC

 

 

Kompaktowy RENAULT MEGANE zawsze nam się podobał. Ma dużo miejsca, całkiem słuszny bagażnik i rozmiary akceptowalne do miasta i podmiejskich wypraw na działkę. Może wygodnie przewieźć 4 a nawet 5 osób. My sprawdziliśmy, iż nadaje się także do długich wypraw, będąc bardzo oszczędnym nawet w długich trasach, gdyż dysponuje systemem plug in hybrid.

 

 

ZOBACZ TAKŻE; RENAULT MEGANE NA NURBURGRINGU  - WYPRAWA

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;  HISTORIA MARKI RENAULT

 

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

 

 

 

Wygląd, klasyczny dla „meganki”przyciąga wzrok przechodniów, a w czerwonym pięknym kolorze z widoczną głębią jeszcze bardziej intryguje. Ponoć czerwony szybszy!

 

 

 

 

 

 

W mieście jeździ tak płynnie, iż nie jesteśmy w stanie rozpoznać kiedy przełącza się z trybu wyłącznie elektrycznego na mieszany, bądź spalinowy. Jednak gdy silnik spalinowy działa to zawsze doładowuje akumulator. Trzeba spoglądać na deskę rozdzielczą, by stwierdzić w jakim trybie się poruszamy. Natomiast na autostradzie rewelacja. Nawet gdy jedziemy 110 lub 130 km/h to gdy silnik spalinowy doładuje akumulator, to przez nawet 3 do 4 kilometry może przełączyć w tryb elektryczny i poruszamy się z taką prędkością, jaką chcemy, bez zużycia paliwa. Średnie zużycie paliwa w długiej podróży to około 6 litrów, a jadąc wolniej spokojnie można zejść nawet o ponad litr!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silnik spalinowy 1,6 90 KM wolnossący i system elektryczny dają 120 KM łącznej mocy. Gdy baterię mamy w pełni naładowaną, to przy szybkiej i dynamicznej jeździe starcza na około 9 kilometrów wspomagania napędu. Przyspieszając całkiem żwawo. Potem trzeba nieco zwolnić na chwilę, by silnik naładował baterię. Oczywiście jest też odzysk energii przy hamowaniu. Lecz nie jest to auto wyczynowe.

 

 

 

 

RENAULT MEGANE PLUG-IN HYBRID to bardzo ciekawe auto do miasta i podmiejskie wypady za miasto. Bardzo dobrze prowadzi się na zakrętach, a na prostej nie słychać zbytnio szumów powietrza i prowadzenie też nic nie pozostawia do życzenia. Samochód jest oszczędny i dobrze wygląda. Tak więc ruszajmy na wyprawę.

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia; Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

RENAULT MEGANE NA NURBURGRINGU  II   - WYPRAWA

 

DACIA LODGY  W ENERGYLANDII


 

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de