Home Wyprawy/Expeditions AUTO-TURYSTYKA W SARAJEWIE
AUTO-TURYSTYKA W SARAJEWIE Email
Wpisany przez Ela Janczur   
niedziela, 23 lipca 2023 09:09

 

 

MIASTO TĘTNIĄCE ŻYCIEM

 

 

To średniowieczne miasto założone przez turków osmańskich w 1462 roku leży w centralnej części Bośni i Hercegowiny w dolinie. Położenie miasta było przyczynkiem ciężkich doświadczeń z czasów wojny na Bałkanach w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Serbscy najeźdźcy posadaowili się na wzgórzach i ostrzeliwali miasto. Dziś    SARAJEWO to niemal 400- tysięczne, miasto wielokulturowe, tętniące życiem. A okolice są cudowne.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  AUTO-TURYSTYKA W BOŚNI I HERCEGOWINIE


ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

 

 

 

W mieście należy obowiązkowo udać się na stare miasto – tętniące życiem. Popołudniami i wieczorami liczne bary i restauracje pełne młodych ludzi, oraz sklepy ze złotem i galerie. Zabudowa starówki jest jakby małomiasteczkowa, parterowa lub mająca najwyżej jedno piętro. Ale jest uroczo!

 

 

 

 

 

 

Niemal z centrum miasta idzie kolejka gondolowa na górę, z której w czasie igrzysk olimpijskich rywalizowali zawodnicy na torze saneczkowo-bobslejowym. Widoki na miasto i zalesione górskie okolice są przednie.

 

 

 

 

 

 

 

Warto się także wybrać w góry o około 20 kilometrów od stolicy do górskiej stacji narciarskiej BJELAŚNICA , która była miejscem rywalizacji narciarzy alpejskich w czasie igrzysk olimpijskich. Obecnie dynamicznie się rozwija, a potencjał rozwojowy ma duży.

 

 

 

 

 

 

 

Cała Bośnai i Hercegowina zaskoczyła nas niezwykle pozytywnie. Czuliśmy się tam bezpiecznie. Ludzie mili i serdeczni. Widoki niesamowite. Ceny w większości nieco niższe niż u nas. Tak więc wybierzmy się po przygodę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia; Ela Janczur, Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

 
Designed by vonfio.de